You are currently viewing Jak przygotować się do sesji biznesowej?

Jak przygotować się do sesji biznesowej?

Sesja biznesowa, wizerunkowa, korporacyjna może mieć różny charakter. Wszystko zależy od branży i specyfiki Waszej pracy. Na początku warto zastanowić się w jakim celu chcemy wykonać sesję biznesową. Czy potrzebujecie zdjęcia do CV, na linkedin, do publikacji na firmową stronę www, prezentacji pracowników, katalogu firmowego, a może chcecie mieć materiał, który będziecie mogli publikować wraz z postami w mediach społecznościowych? Kiedy ustalimy cel zdjęć łatwiej będzie nam dopasować miejsce sesji. Możemy spotkać się w studiu, w plenerze, w kawiarni, w biurze, sklepie lub na hali produkcyjnej.  


Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do sesji biznesowej:

  1. Przemyślcie swoje stylizacje

Stylizacje powinny być wcześniej przemyślane i spójne. Warto pomyśleć o kilku stylizacjach i w trakcie sesji zmienić “look”. Wasz strój zależy od specyfiki Waszej pracy oraz od tego kim są Wasi odbiorcy. Może to być garnitur, elegancka sukienka lub dżinsy i fajny t-shirt.
Pamiętajcie, że ubrania muszą być czyste i wyprasowane. Pognieciona koszula, poplamiona marynarka - to nigdy nie wzbudza zaufania u klientów. 

Unikajcie wzorów, jaskrawych kolorów, połyskujących materiałów, a także golfów które optycznie skracają szyję. Najlepiej sprawdzą się stonowane kolory. Od każdej reguły są jednak wyjątki. Jeśli Waszą firmę wyróżnia np. kolor żółty to nie bójcie się zaakcentować tego swoim strojem.
Kolory powinny do siebie pasować i przede wszystkim oddawać Wasz charakter. Musicie czuć się dobrze.
Nie zapomnijcie też o butach, które są dopełnieniem całej stylizacji.

  1. Makijaż - mocniejszy niż zwykle

Drogie Panie, zadbajcie o odpowiedni makeup. Jeśli nie czujecie się dobrze w tym temacie to zastanówcie się nad skorzystaniem z usług wizażystki. Przygotujcie skórę już dzień przed sesją np. stosując dobrą maseczkę. Makijaż do sesji powinien być subtelny i delikatny jednak pamiętajcie, że aby uzyskać taki efekt na zdjęciu musi być on w rzeczywistości nieco mocniejszy niż ten, który robimy na co dzień. Zależy nam na uzyskaniu efektu matowej, gładkiej cery o zdrowym kolorycie.

Drodzy Panowie, cenna rada dla Was: jeśli nosicie wąsy lub brodę to zadbajcie o nie. Możecie również pokusić się o zmatowienie skóry. 

  1. Zadbajcie o włosy i paznokcie

Wasze fryzury muszą współgrać ze stylizacjami i makijażem. Jeśli farbujecie włosy to musicie wiedzieć, że aparat jest tutaj bezlitosny i każdy odrost będzie widoczny.

Dłonie również będą widoczne na zdjęciach dlatego paznokcie muszą być zadbane. Panie mogą postawić na kolor ale najważniejsze żeby nie było widać niedociągnięć, odprysków itp.

  1. Nie przesadzajcie ze “świecidełkami”

Zegarek, obrączka, kolczyki, pierścionek, naszyjnik lub bransoletka są mile widziane ale nie mogą być zbyt wyraziste żeby nie przykuwały uwagi. To Wy macie być bohaterem zdjęcia, a nie Wasz zegarek. 

Jeśli nosicie na co dzień okulary to również nie może ich zabraknąć na zdjęciu. Apaszki, krawaty, szale również sprawdzą się w fotografii biznesowej.

  1. Przygotujcie rekwizyty, które będą Was identyfikować

Takim atrybutem może być np. telefon lub laptop jeśli często w ten sposób kontaktujecie się z klientami. Jeśli prowadzicie salon fryzjerski zabierzcie ze sobą np. nożyczki i szczotki. Przynieście swój notes, pióro, kalendarz, firmowy kubek, torebkę, teczkę, aktówkę itp. Wszystkie te akcesoria nadadzą zdjęciom wyrazu i sprawią, że będą zróżnicowane. 


  1. Zainspirujcie się przed sesją

Nie bójcie się zainspirować przed sesją przeglądając zdjęcia w internecie. Pokażcie fotografowi ujęcia, które Wam się podobają żeby nakreślić styl sesji.
Pozy, gesty, mimikę możecie poćwiczyć przed lustrem ale nie jest to konieczne. Po to korzystacie z usług profesjonalnego fotografa aby Was pokierował i udzielił cennych wskazówek.


  1. Dobre nastawienie to podstawa

Przed sesją wyśpijcie się i zabierzcie ze sobą dobry humor. Wasze nastawienie jest bardzo ważne. Zarezerwujcie sobie na sesję czas, żebyście nie musieli w stresie spoglądać co chwilę na zegarek. Zaufajcie fotografowi, wyluzujcie się a przekonacie się, że sesja biznesowa może być cudownym doświadczeniem, którego efektem będą fantastyczne zdjęcia.